استفاده از شبکه های اجتماعی وآموزش مهارت های ارتباط اجتماعی به نوجوانان

فضای مجازی راهکارها و پیشنهادهای اخلاقی در استفاده صحیح ازآن
فضای مجازی راهکارها و پیشنهادهای اخلاقی در استفاده صحیح ازآن
دی 10, 1399
لوازم آرایشی و بهداشتی
دی 14, 1400
نمایش همه

استفاده از شبکه های اجتماعی وآموزش مهارت های ارتباط اجتماعی به نوجوانان

استفاده از شبکه های و آموزش آن

استفاده از شبکه های و آموزش آن به نوجوانان

آموزش مهارت های ارتباط اجتماعی به نوجوانان و آموزش استفاده ازشبکه های اجتماعی حرکتی به سمت و سوی استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی حاظراست. قبل از هر چیز نیاز به دوره های آموزشی مهارت های زندگی. مهارت های ارتباط اجتماعی در فضای مجازی برای نوجوانان دارد.

 

تهدیدات و آسیب هایی شبکه های اجتماعی برجامعه

 

به طور قطع فرهنگ استفاده از تکنولوژی واستفاده ازشبکه های اجتماعی  درهر کشوری متفاوت است. و در عصری که حضور در شبکه های اجتماعی به عنوان یک فرهنگ در جامعه بروز و ظهور پیدا کرده. بخش کثیری از افراد جامعه به جهت تسهیل در ارتباطات این فضا را انتخاب می کنند.شبکه های اجتماعی مجازی تهدیدات و آسیب هایی برای جامعه ما دارد. به طوری که این نرم افزارها، محتواهای محرمانه بسیاری را رد و بدل می کنند. و اکثر سرویس های موبایل همچون تاتگو، وایبر و وی چت این قابلیت را دارند. که اطلاعات کشور ما را که در بین کاربران رد و بدل می شود، جمع آوری و تحلیل کنند. و در اختیار بیگانگان قرار دهند. همین طور ترکیب موبایل و شبکه های اجتماعی مجازی بستری را برای انتشار سریع و مستقیم اخبار و شایعات فراهم کرده است.

به گفته یک کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، افرادی که می خواهند. از فضای مجازی استفاده درست داشته باشند این نکته را در نظر بگیرند. که شخصیت واقعیشان با شخصیتی که در دنیای مجازی معرفی می کنند، هم خوان باشد. چرا که معرفی یک شخصیت کاذب در فضای مجازی، باعث ایجاد اختلالات شخصیتی می شود.

این روانشناس معتقد است در صورت عدم رعایت این نکته کابران روز به روز دچار تضاد و تعارض شدیدتری می شوند. که این امر ممکن است یک سری اختلالات و آسیب های جدی شخصیتی را پیش بیاورد. و ادامه این روند می تواند فرد را به سمت ناهنجاریهای شخصیتی سوق دهد.

می توان با استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی در جامعه امروزی. در آن ها به مسائل مختلف از جمله امور سیاسی تا ترویج مباحث گوناگون اخلاقی پرداخت و معارف دینی و واقعیت های درست نظام را اشاعه داد. و از شبکه های اجتماعی مانند کانون های مساجد، هیئت های مذهبی و موسسات قرآنی استفاده نمود. و اگر این شبکه ها به درستی مورد استفاده قرارگیرند. دغدغه های فرهنگی سطح جامعه کم خواهد شد.

 

آموزشی مهارت هایزندگی. مهارت های ارتباط اجتماعی در فضای مجازی برای نوجوانان لازمه حرکت به سمت  استفاده از شبکه های اجتماعی به صورت صحیح و درست است.

 

 حرکت به سمت و سوی استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی موجود قبل از هر چیز نیاز به دوره های آموزشی مهارت های زندگی. مهارت های ارتباط اجتماعی در فضای مجازی برای نوجوانان دارد. که این راهکار موجب  پیشگیری از آسیب های روحی و جسمی جوانان و نوجوانان خواهد شد. و بهتر است از سنین ۱۴ سالگی برای نوجوانان پیش بینی شود.

در پایان ذکر این نکته حائز اهمیت است. که با رشد کاربران شبکه های اجتماعی در ایران در طول سال های اخیر مسئولین امر باید بیش از پیش این مساله را مورد توجه قرار داده. و برای آسیب های ناشی از آن، خصوصا در بین قشر جوان و نوجوان تمهیداتی اتخاذ کنند.

ممنون که با ما همراه بودید. لطفا مقالات دیگر مارا مطالعه کنید.بدون شک از خواندن مطالب لذت خواهید برد.

 

#مجید_درویش_زاده #لاین_استور#استارتاپونه
درویش زادهDarvishzade
پنل ممبر فالوور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *