سرقت در فضای مجازی و اینفوگرافی شبکه های اجتماعی

حوادث درشبکه های اجتماعی
حوادث در شبکه‌های اجتماعی و امنیت در شبکه های اجتماعی چیست؟
دی 9, 1399
فضای مجازی راهکارها و پیشنهادهای اخلاقی در استفاده صحیح ازآن
فضای مجازی راهکارها و پیشنهادهای اخلاقی در استفاده صحیح ازآن
دی 10, 1399
نمایش همه

سرقت در فضای مجازی و اینفوگرافی شبکه های اجتماعی

سرقت در فضای مجازی و اینفوگرافی شبکه های اجتماعی

سرقت در فضای مجازی و اینفوگرافی شبکه های اجتماعی

سرقت در فضای مجازی و اینفوگرافی شبکه های اجتماعی چیست؟

سرقت مجازی به عنوان یک پدیده ی خطرناک در عصر الکترونیک و ارتباطات ، نسبت به سرقت های کلاسیک که از قابلیت های بسیار زیاد همچون دقت بالا ، سرعت زیاد ، ذخیره سازی حجم زیاد اطلاعات و فراملی بودن و محدود به مکان خاص نبودن فضای مجازی و کاربران ، برخوردار می‌شود، سبب شده است که این جرم را نتوان در قالب سرقت سنتی قرار داد.

سرقت رایانه‌ای به چه معنا است؟

سرقت به عنوان یکی از جرایم علیه اموال، در قانون مجازات اسلامی به ربودن مال متعلق به غیر تعریف شده است. پیشرفت روزافزون فناوری‌، باعث شده. که شیوه‌ و ابزار ارتکاب این جرم نیز تغییر کند. قانون‌گذار نیز در پی این تحول سرقت از طریق رایانه را با عنوان سرقت رایانه‌ای جرم‌انگاری نموده است.

اینفوگرافی چیست؟

اینفوگرافی‌ها در طی سال‌های اخیر تکامل پیدا کرده‌اند. و به یکی از ابزارهای ارتباط جمعی تبدیل شده‌اند. به‌طورکلی، هدف از تولید اینفوگرافی دسترسی به جامعه گسترده‌تری از مخاطبان. از طریق ساده‌سازی موضوعات پیچیده و سازمان‌دهی آن‌ها در یک قالب قابل هضم است. دقیقاً به خاطر سادگی نسبی و جذابیت روایتگری اینفوگرافی است. که این نوع از محتوا روز به روز محبوب‌تر شده .و بیشتر در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود. 

«تهدیدات و فرصت های فضای مجازی» عنوان مجموعه ای اینفوگرافیک است. که ابعاد مختلف فضای مجازی از تهدیدات و فرصت های مجازی ، ارایه راهکار برای مقابله با تهدیدات. و استفاده از فرصت های فضای مجازی را مورد بررسی قرارداده است. که به همت فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی تبیین و تولید شده است.

راه‌های پیش‌گیری از سوء استفاده از اطللاعات، روش‌های متداول سرقت، انواع انگیزه ارتکاب جرایم در سال ۹۴ و حمله هکر ها در کشور های مختلف از جمله موضوعات تشریح شده .دراین اینفوگرافیک  است.

ممنون که با ما همراه بودید. لطفا مقالات دیگر مارا مطالعه کنید.بدون شک از خواندن مطالب لذت خواهید برد.

 

#مجید_درویش_زاده #لاین_استور#استارتاپونه
درویش زادهDarvishzade
پنل ممبر فالوور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *