شبکه های اجتماعی آموزش نکاتی به کودکان در مورد استفاده ازآنها

هویت در شبکه های مجازی
هویت در شبکه های مجازی
دی 7, 1399
فضای مجازی وشبکه های اجتماعی وسبک زندگی کاربران درآن ها
فضای مجازی وشبکه های اجتماعی وسبک زندگی کاربران درآن ها
دی 8, 1399
نمایش همه

شبکه های اجتماعی آموزش نکاتی به کودکان در مورد استفاده ازآنها

شبکه های اجتماعی آموزش نکاتی به کودکان در مورد استفاده ازآنها

آموزش نکاتی به کودکان در مورداستفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی به سرعت در حال رشد و توسعه می باشند. و در ۲ سال اخیر در کشورمان نیز در فضای اینترنت در تطابق با آداب و رسوم ایرانی و اسلامی این شبکه ها شکل گرفته و در حال رشد هستند. امروزه عضویت در شبکه های اجتماعی در کودکان نیز فراگیر شده است. ما به شما راههایی را پیشنهاد می کنیم تا بتوانید از فرزندانتان در فضای مجازی محافظت کنید.

 

در رابطه با آن والدینی که اطلاعات کامپیوتری و اینترنتی فرزندانشان نسبت به آنها بیشتر است. باید بدانند کودکان به اندازۀ کافی بزرگ نیستندتا بتواننددر شبکه های اجتماعی فعال باشند . تا همۀ رفتار و موارد گوناگونی که در اینترنت و شبکه های اح وجود دارد را درک کنند. و حتی در مواردی در اینترنت مورد تهدید قرار می گیرند. پس والدین می بایست روی کامپیوتر فرزندانشان در منزل نظارتی دقیق داشته باشند.

ما رعایت نکات زیر را به والدینی که می خواهند فرزندانشان هنگام ورود به اینترنت امنیت داشته باشند توصیه می کنیم.

تفاوت بین اشتراک گذاری اطلاعات و فاش کردن اطلاعات را به کودکان بیاموزیم:

مثلاً وقتی در اینترنت صحبت از به اشتراک گذاری عکس، عقاید، تجربه ها و …. است به کودکان بیاموزیم هرگز اطلاعات شخصی، شماره تماس، آدرس، شماره حساب بانکی، پس ورد و …. را به اشتراک نگذارند. همچنین با آنها در مورد اینکه اگر عکس یا اطلاعاتی را در اینترنت به اشتراک گذارند. اگر چه می توان بعدها آن را حذف کرد اما امکان خطر حتی در همان زمان کوتاه وجود دارد. و نمی توان اثرات آن را به کلی از بین برد، صحبت کنید.

به کودکانمان آموزش دهیم هرگز با غریبه ها در محیط مجازی صحبت نکنند حتی اگر در حین صحبت کردن بتوانند آنها را ببینند :

گفتگو با فرد غریبۀ آنلاین، خطرناک و مضر است. رابطه ای ممکن است بین آنها به وجود آید و آن فرد غریبه این رابطه را تا زمانی که فرزند شما به او اعتماد پیدا کند، ادامه دارد. و این موضوع می تواند موجب سوء استفاده از او گردد.

 

به فرزندانمان آموزش دهیم تا دسترسی به اطلاعات پروفایل خود را برای همه جز افراد نزدیک مورد اعتماد و امن خود، محدود کنند:

تنظیمات مستمرانه، حریم خصوصی وب‌سایت ، به کاربران این اجازه را می دهد. تا انتخاب کنند اطلاعاتشان را با چه کسانی در میان گذارند.

همیشه ارتباط دوستانۀ خود با فرزندانتان را حفظ کنید:

تا آنها بدانند شما همیشه آمادۀ صحبت با آنها در رابطه با هر مشکل یا مسأله ای که برای آنها در فضای مجازی رخ می دهد، هستید.

هنگام استفادۀ آنها از اینترنت، با آنها همراه شوید و برای خود در وب‌سایت هایی که فرزندتان در آن عضویت دارد، صفحه ای بسازید و عضو شوید:

این کار به شما کمک می کند تا بتوانید بهتر با نحوه فعالیت و ارتباطات آن آشنا شوید. و همچنین بتوانید تمام کارها و دوستان فرزندانتان را تحت نظر قرار دهید. هم چنین نقش والدین را دربرقراری امنیت و حریم خصوصی کودکان درشبکه‌های اجتماعی را نسیت به خود و فرزندان خود به خوبی ایفا کنید.

ممنون که باما همراه بودید.لطفا مقالات دیگر مارا مطالعه کنید.

 

#مجید_درویش_زاده #لاین_استور#استارتاپونه
درویش زادهDarvishzade
پنل ممبر فالوور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *